مشاوره تلفنی

جهت ارتباط با مشاوران مرکز و رزرو نوبت

با شماره ۰۹۱۳۰۰۱۰۴۱۳ تماس حاصل نمائید.


مزایای مشاوره تلفنی و غیر حضوری بنا به شرایط می تواند متعدد باشد که به چند مورد آن می پردازیم :

مزایای مشاوره تلفنی و غیر حضوری نسبت به حضوری چیست؟
مشاوره تلفنی چیست؟ مشاوره تلفنی بله یا خیر؟

در سالهای اخیر مشاوره تلفنی یکی از خدمات و امکانات جدید به شمار می آید که مزایا و معایب خاص خود را دارد . به طور کلی یک چهارم مراقبت های اولیه از طریق تلفن است . که اغلب آن برای مشاوره دادن می باشد . مشاوره تلفنی برای دادن اطلاعات و گرفتن راهنمایی های مفید و لازم از مشاوران و متخصصان است که در موارد مختلف و مسائل متفاوتی صورت می گیرد. کاربران گرامی می توانند با مشاوره تلفنی ، روند درمان و جستجوی در مورد مسئله ی خود را به راحتی از منزل ، اصطلاحا followe up یا همان پیگیری کنند.

مزایای مشاوره تلفنی و غیر حضوری

۱ – دسترسی راحت :

به هرطریقی مشاوره تلفنی می تواند برای کاربر راحت تر باشد . بدین ترتیب که عوامل محدود کننده برای گرفتن مشاوره ی خوب و در زمان موجود را بسیار کمتر می کند ؛ ممکن است محل کار و یا زندگی شما از مرکز مشاوره ای که شما تمایل دارید از مشاوران آن مشاوره بگیرید ، دور باشد .
ممکن است شما در آن تایم مشغول هر کاری باشید و نتوانید از منزل به هر دلیلی خارج شوید مثلا : در حال آشپزی هستید ، از کودک خود مراقبت می کنید یا در حال مطالعه کردن هستید . در همه ی این احوال و در کنار آن ها می توانید به راحتی و سهولت ، مشاوره تلفنی برای حل مشکلات خود را داشته و مسائل خود را در همان لحظه پیگیری کنید.

۲ – صرفه جویی در زمان :

( با مشاوره تلفنی شما در واقع ، زمان گران قیمت خود را می خرید ) هزینه کردن زمان ، می تواند خیلی بیشتر از پولی که شما برای انجام کاری خرج می کنید ، اهمیت داشته باشد . با مشاوره تلفنی می توانید ، بدون صرف کردن زمان اضافه برای رفت و آمد ، ماندن در ترافیک و شلوغی ، مشکلات خود را در همان مکانی که هستید ، حل کنید . این که در لحظه ، بتوانید مشکل خود را حل کنید ، خب خیلی ارزشمند است .

۳ – مشاوره کردن با چندین متخصص و روان شناس :

در نظر بگیرید ، شما پس از این مرکز مشاوره ای که مطابق با استاندارد هاست ، پیدا می کنید ، ضمن اینکه وقت و زمانی را هزینه کرده و به آن جا مراجعه می کنید ؛ مطمئنا می توانید تنها با یک متخصص صحبت کرده و مساله ی خود را مطرح کنید . در حالی با مشاوره تلفنی این امکان برای شما فراهم است که شما می توانید با مشاوران و متخصصان ببشتری صحبت کرده و از راهنمایی های چند روانشناس ، بهره ببرید . بدین ترتیب که مشاوران در خط یک ، دو و سه و یا بیشتر آماده ی پاسخگویی هستند و شما می توانید مسائل خود را با هر کدام که خود تمایل دارید ، در میان بگذارید و یا از راهنمایی های چند مشاوره برای حل مسئله ی خود استفاده کنید .

۴ – پرداخت هزینه ی کمتر نسبت به مشاوره ی حضوری :

در مشاوره های حضوری ، معمولا هزینه های زیادی برای ملاقات با روانشناس ، از شما دریافت می کنند  و همین امر باعث شده ، بیشتر کسانی که مشکلاتی دارند و باید با یک مشاور در میان بگذارند ، نتوانند بخاطر هزینه های زیاد به روان شناس مراجعه کرده و مشکلات خود را حل کنند . درحالی که در مشاوره تلفنی ، مبلغ به صورت دقیقه ای محاسبه می شود و کاربر می تواند ضمن بیان مشکلات خود و دریافت راهنمایی های لازم ، مکالمه ی خود را دقیقه به دقیقه مدیریت کرده و از آن طرف هم بیشترین و بهترین استفاده را از مشاوره کردن با روانشناس متخصص ببرد .

۵ – مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره ی حضوری می تواند قابل کنترل تر باشد :

برخی افراد ، بسته به نوع شخصیتی که دارند و یا حتی مشکلی که می خواهند مطرح کنند ، در صورت دیده نشدن و اصطلاحا تلفنی ، راحت تر می توانند مسائل خود را بیان کنند . راحت بودن در صحبت کردن با مشاور خیلی مهم است ؛ چرا که باعث می شود مشکل به صورت شفاف و اضح بیان شود و طبیعتا در این صورت برای درمانگر خیلی بهتر و آسانتر است ؛ چرا که می تواند به صورت واضح راهنمایی های لازم را ارائه دهد

معایب مشاوره حضوری

مشاوره حضوری غالبا بدین صورت است که فرد متقاضی مشاوره، به یک مرکز مشاوره یا مطب روانشناس مراجعه می‌کند. در این حالت فرد درباره مشکلات مشاوره می‌گیرد و در قبال به صورت ساعتی پول پرداخت می‌کند. برای مشاوره حضوری معمولاً فرد باید قبل از مراجعه وقت قبلی بگیرد. خیلی وقت‌ها مشاوران زبده و به نام، معمولاً وقتشان پر است و برای گرفتن مشاوره، ممکن است فرد مدتها منتظر بماند. در این حالت ممکن است وقت مشاور زمانی خالی شود که دیگر کار از کار گذشته باشد یا دیگر نیازی به مشاوره نباشد. در بسیاری از شهرهای کوچک هم معمولاً مشاور خوب وجود ندارد. یا تعداد مشاور خیلی کم است. یا این که فرد شناختی نسبت به مشاوران شهر و روستا ندارد.

موضوعات مرکز مشاوره تلفنی

این مرکز به عنوان یکی از پیشگامان خدمات مشاوره در اصفهان، اقدام به راه‌اندازی مشاوره تلفنی نموده است. که در حال حاضر مرکز مشاوره تلفنی در حوزه‌های زیر قادر به مخاطبین گرامی خدمات‌رسانی کند:

مشاوره روانشناسی :

تست روانشناسی، مشاوره روان تحلیلی، مشاوره اختلالات شخصیتی، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره اختلالات جسمی و معلولیت. مشاوره استرس و اضطراب، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره وسواس، مشاوره ترس و کابوس، مشاوره حریم خصوصی. مشاوره انزوا و تنهایی، مشاوره خشم و پرخاشگری، مشاوره مدیریت شرکت‌ها و سازمان‌ها، مشاوره نوروفیدبک و بیوفیدبک. مشاوره مهارتهای ارتباطی، مشاوره بلوغ و نوجوانی.

مشاوره خانواده :

مشاوره پیش‌از ازدواج، مشاوره ازدواج، مشاوره زندگی مشترک، مشاوره دوران بارداری. مشاوره نوزاد، مشاوره کودک، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان. مشاوره جنسی، مشاوره طلاق، مشاوره خیانت، مشاوره زنان و خانواده.مشاوره تربیت کودک، مشاوره مشکلات با همسر، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره مشکلات با خانواده همسر. مشاوره بی وفایی، مشاوره خیانت به همسر.

مشاوره تحصیلی و کنکور :

مشاوره مدارس، مشاوره کنکور سراسری، معرفی رشته‌های دانشگاهی. معرفی دانشگاه‌ها، مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری، مشاوره کنکور کاردانی. مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی، مشاوره کنکور کارشناسی ارشد، مشاوره کنکور دکترا. مشاوره کنکور پزشکی، مشاوره تحصیل در خارج از کشور، مشاوره نگارش پایان‌نامه و مقاله، مشاوره آزمون‌های زبان.

جهت ارتباط با مشاوران مرکز و رزرو نوبت

با شماره ۰۹۱۳۰۰۱۰۴۱۳ تماس حاصل نمائید.

مشاوره خیانت :

خیانت اثر تخریبی بر احساسات و اعتماد زوج‌ها می‌گذارد. زوجی که مورد بی وفایی قرار گرفته دچار احساس خشم، افسردگی، ترس و تنهایی می‌شود. این افراد در بعضی از موارد قادر به بیان احساساتشان در قالب کلمات نیستند. مشاوره خیانت تلفنی در این شرایط خاص تسکین دهنده و ارائه دهنده راه حل به آنان است.

ـ آیا ترمیم اعتماد از دست رفته در خیانت امکان‌پذیر است؟

ـ آیا گذشت و چشم‌پوشی شخصی که به او خیانت شده چاره مشکل است؟

ـ آیا علت خیانت در حل موضوع کمک کننده ست؟

ـ تا چه حد بهبود درد و ناراحتی‌ حاصل از خیانت امکان‌پذیر است؟

مشاوره جنسی :

مشکلات جنسی در برخی موارد از سوی زوج‌ها جدی گرفته نمی‌شود. اغلب از بیان مشکلات زناشویی طفره می‌روند. مشاوره جنسی می‌تواند بسیار اثربخش باشد بخصوص مشورت گرفتن از یک مشاور امین، مطلع و با تجربه.

ـ آیا مشکلات عملکردی شامل تحریک شدن و کمبود میل جنسی با مشاوره قابل حل است؟

ـ مراجعه به روانشناس تا چه حد می‌تواند سردی عاطفی و جنسی زوج را کاهش دهد و مانع جدایی شود؟

ـ آیا مشکلات جنسی رایجی که چندین سال با آن ها درگیرم، قابل حل است؟   مشاوره طلاق

وقتی فکر طلاق به ذهنتان می‌رسد مهم است ارزیابی کنید چرا چنین احساسی دارید و چه مدت است که این افکار و احساسات شما را مشغول کرده؟ اگر زندگی‌تان را دوست دارید شاید بد نباشد در این باره با مشاور خانواده صحبت کنید حتی مشاوره طلاق تلفنی نیز می‌تواند این فضا را در اختیار شما قرار دهد.

ـ آیا به خاطر فرزندتان به زندگی زناشویی ادامه می‌دهید؟

ـ آیا طلاق زندگی‌تان را بهتر می‌کند؟

ـ آیا تمام راه‌حل‌ها را برای حل مشکل امتحان کرده‌اید؟

مشاوره ازدواج :

امروزه با بالا رفتن توقعات خانواده‌ها، محدودیت امکانات رفاهی، مادی و سایر مشکلات اجتماعی محدودیت ها در زمینه ازدواج بیشتر شده و سختگیری‌ افراد درباره انتخاب بیشتر می‌شود بنابراین صحبت کردن با مشاور ازدواج و ارزیابی شدن برای شروع شناخت بسیار مهم است حتی در شرایطی که امکان مراجعه حضوری نیست مشاوره ازدواج به صورت تلفنی به شما کمک می‌کند گامی به جلو بردارید.

ـ آیا ازدواج راهی برای گریز از مشکلات محیط اطراف و فرار از خانواده است؟

ـ آیا صحبت درباره مسائل جنسی قبل از ازدواج الزامی است؟

ـ تیپ شخصیت طرف مقابل در تصمیم‌گیری و انتخاب همسر چقدر تأثیرگذار است؟

مشاوره کودک :

همان‌گونه که بیشتر صفات و خصوصیات اخلاقی در سنین اولیه کودکی به وجود می‌آید و رشد پیدا می‌کند خیلی از مشکلات و عادت‌های بد اخلاقی نیز در همان سنین اولیه آموخته و با تکرار شدن در شخصیت کودک تثبیت می‌شود. با این دانش رجوع به مشاور یا روانشناس کودک برای آگاهی و پیشگیری از بروز مشکلات کاربردی است. مشاوره کودک تلفنی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

ـ آیا والدین در پرخاشگری و زورگویی کودک نقش دارند؟

ـ جبران کردن نبود فیزیکی خود با خرید اسباب بازی راه حل مناسبی است؟

ـ تناقض‌های رفتاری و تربیتی پدر و مادر چه پیامدهایی دارد؟

جهت ارتباط با مشاوران مرکز و رزرو نوبت

با شماره ۰۹۱۳۰۰۱۰۴۱۳ تماس حاصل نمائید.

دکمه بازگشت به بالا